«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. QNB Sigorta İş Sürekliliği Yönetimi Standardı’na Uygunluk Belgesi Aldı

QNB Sigorta İş Sürekliliği Yönetimi Standardı’na Uygunluk Belgesi Aldı

qnb-sigorta-is-surekliligi-yonetimi-standardina-uygunluk-belgesi-aldi.jpg

QNB Sigorta, “Bugün, bugünü yaşa” söylemiyle müşterilerinin ve çalışanlarının hayatına değer katma hedefiyle sunduğu hizmetler ile iş sürekliliği süreç ve uygulamalarının uluslararası standartlara uygunluğu kapsamında ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetimi uygunluk belgesinin sahibi oldu.

Şirketlerin beklenmedik durumlara karşı iş sürekliliği yönetimi çalışmalarının yeterliliği konusunda güvence veren bir standart olarak görülen ISO 22301, iş sürekliliğini sağlayabilmeleri için gerekli planları oluşturmuş ve bu süreci yönetebilme gücünü kanıtlayan şirketlerin, kriz dönemlerinden kurtulmaları için doğru adımları atabilecek potansiyele sahip olduklarını gösteriyor. Müşterilerinin gelecek endişelerini ve bugüne odaklanmalarını zorlaştıran kaygılarını ortadan kaldırarak sağlık, hayat ve bireysel emeklilik ürünleri ile onlara “Bugün, bugünü yaşa” diyen QNB Sigorta, ISO 22301 belgesini alarak müşterilerinin refahını ve mutluluğunu sağlamak için iş sürekliliği kapsamında çalışmalarına devam ediyor. 

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Risk Yönetimi, Hukuk, İç Kontrol ve Uyum’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ceylantepe, “QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş olarak biz, müşterilerimizin hayatlarını güvence altına alarak iyi hissetmeleri ve alacakları hizmetin kalitesi için iş sürekliliğinin sektörümüz için stratejik öneminin farkındayız. Bunun için de tüm süreçlerimizi kapsayan iş sürekliliği yönetimi çerçevemizin geliştirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi için çalışıyoruz. Düzenli olarak tüm süreçlerimiz için iş etki analizleri gerçekleştirerek süreç önceliklendirmelerimizi ve ihtiyaçlarımızı, tedarikçi bilgilerimizi, iş kurtarma ekiplerimizin bilgilerini güncel tutuyoruz. İş Sürekliliği Yönetimi Planımızı yıllık olarak güncelleyerek periyodik testler ve düzenlediğimiz farkındalık haftaları ile tüm çalışanlara yaymaya çalışıyoruz. 2023 yılında ülke olarak hepimizi derinden yaralayan Kahramanmaraş Depremi sonrası iş sürekliliği çalışmalarımızı bir adım daha ileriye taşıyarak sektörde ilklerden biri olan çalışan mobil uygulaması satın almamızı gerçekleştirdik ve acil durum kriz yönetimi özelliklerimizi devreye aldık. Çalışan mobil uygulamamız sayesinde artık çalışanlarımız karşılaştıkları acil durumları ve yardım ihtiyaçlarını şirketimize iletebiliyor, ya da şirketimizin ilan ettiği acil durumlarda güvende olup olmadıkları ile ilgili geri bildirimde bulunabiliyorlar. Yine mobil uygulama üzerinden şirketin iş sürekliliği ve kriz yönetimi dokümanlarına da tek tıkla erişip gerekli yönlendirmeleri alabiliyorlar. Bugün iş sürekliliği yönetimi kapsamındaki tüm çalışmalarımız ile ilgili önemli bir adımı paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. QNB Sigorta olarak, geçirdiğimiz denetim sonucunda iş sürekliliği süreç ve uygulamalarımızın uluslararası standartlara uygunluğunun bir belgesi olan ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetimi uygunluk belgesi almaya hak kazandık. Sektörde ilklerden biri olmanın gururunu yaşarken aynı zamanda bu başarımızı iş sürekliliği kültürümüzün bir parçası ve bir başlangıç olarak görüyorum. İş sürekliliği konusundaki çalışmalarımızı sürekli olarak gözden geçirerek, daha güçlü ve dayanıklı bir yapı oluşturmaya devam edeceğiz. Gayretlerimiz sadece bir standardın gereği değil, aynı zamanda müşterilerimize karşı olan sorumluluğumuzun bir ifadesidir. Bu belge, şirketimizin bu sorumluluğunun bilincinde olduğunu ve sürekli olarak iyileşmeye ve gelişmeye açık olduğunu göstermektedir. Bu belgeyi almamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

QNB Sigorta ISO 22301 belgesi ile müşterilerine ve çalışanlarına bugünü rahatça yaşamaları için attıkları adımlarda olduğu gibi, oluşabilecek sorunları önceden görerek çözüm üretebileceklerini ve bunun şirket kültürünün bir parçası olduğunu kanıtlıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ulusal Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *