«
  1. Anasayfa
  2. Kültür Sanat
  3. Swiss Days İstanbul 2022’ye Büyük İlgi

Swiss Days İstanbul 2022’ye Büyük İlgi

swiss-days-istanbul-2022ye-buyuk-ilgi.jpg

İsviçre’nin zengin çeşitliliğini ve varlığını Türkiye'de sergileyen Swiss Days 

İstanbul 2022, yoğun bir katılımla sona erdi.

 

Swiss Days 2022de 25ten fazla kurum destekçiler arasında bulunurken 

15 bine yakın ziyaretçi ağırlandı.

 

İstanbul'daki İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Türkiye (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) “İsviçre Günleri Istanbul 2022”yi (Swiss Days Istanbul 2022) Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirdi.

 

İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, İstanbuldaki İsviçrenin İhracat ve Yatırım Ofisi Direktörü Yasemin Öztürk ve Türkiyede İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ev sahipliğinde, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin'in katılımları ile yapılan etkinlik üç gün boyunca “Sürdürülebilir bir Gelecek Tasarlamak” teması altında, İsviçre müziğini, sanat ve kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, ekonomisini, eğitimini ve daha fazlasını tekrardan İstanbul’da gerçekleştirdiği benzersiz bir platform ile sundu.

 

Swiss Days Istanbul 2022’ye 15 bine yakın kişi katıldı. Swiss Days İstanbul 2022, İsviçre ve Türkiye'den potansiyel iş ortaklarını bir araya getirmek için mükemmel bir platform olurken 25'ten fazla sponsorun yoğun katılımıyla İsviçre ile seçkin ihracat pazarı Türkiye arasında kültürel ve ekonomik bir köprü görevi üstlendi. Etkinlik, daha sürdürülebilir hareket etmenin önemini vurgularken, çevre sorunları, her bireyin sorumluluğunun önemi ve çevre ile topluluklarımızı daha iyi korumak için teknoloji ve inovasyonun oynadığı rol hakkında genel farkındalığı artırmayı amaçladı. 

 

İsviçre Günleri İstanbul 2022 partnerleri

Presence Switzerland (PRS), Swiss Tourism, Switzerland Global Enterprise (SGE) ve Şişli Belediyesi'nin destek ve katılımıyla, İstanbul’un en popüler ve çok kültürlü mekanı Yapı Kredi bomontiada’da, İsviçre Günleri Istanbul 2022 çeşitli atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, konserler, eğlenceli aktiviteler ve katılımcı stantlarına ev sahipliği yaptı. Üç günlük İsviçre Festivali şehrin ilgi odağı oldu. Yapı Kredi bomontiada, dDf, Power App ve Privée PR, İsviçre Günleri Istanbul 2022’ye ortak kuruluşlar olarak aktif olarak katıldı.

 

İsviçre Günleri İstanbul 2022”nin Diamond sponsorları Oris ve Şark Saatçilik oldu. Gold sponsorları da ABB, Nestlé, Novartis, Roche, Tektaş Saatçilik  ve Türk Hava Yolları olurken Silver sponsorları arasında da Barry Callebaut, Belimo, Bordier, Credit Suisse, Geberit, Hilti, Sicpa, Sika, Swiss CenterDent, Rowema, Vakko ve Zurich Sigorta yer aldı. Diğer etkinlik sponsoru UBP oldu. Katkı sağlayan diğer şirketler arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Erikli, Eyüboğlu, Fairmont Quasar Istanbul, Grand Hyatt Istanbul, Hilton Bomonti İstanbul, HUG AG, Color Box, Jotun, Lindt, Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul, Nespresso, Shangri-La Bosphorus, Swatch, Swissôtel The Bosphorus Istanbul ve Tukaka & Vavana bulundu.

 

 

İsviçre Günleri İstanbul 2022 şenlik havası yarattı

Le Cordon Bleu’dan İsviçreli Şef Eric Ruppen, bomontiada’da bulunan restoranların menülerine İsviçre mutfağının spesiyalitelerini ekledi. Yapı Kredi bomontiada'nın üç popüler restoranı Monochrome, The Populist ve Kilimanjaro da yer alan bu özel İsviçre menüleri deneyenlerden tam not aldı. İsviçre Günleri Istanbul 2022 öncesinde İsviçreli Gurme şef Jean-Marc Soldati ve Bahçeşehir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrenciler için Master Class ve birlikte İsviçre Gurme Yemeği gibi birbirinden lezzetli etkinliklere imza attı. 

 

Sokak sanatçısı No More Lies, İsviçre Günleri Istanbul 2022’de sergilenen ve Sürdürülebilir Bir Gelecek Tasarlamak temasını yansıtan bir büyük tuval gerçekleştirdi. No More Lies’ın kullandığı malzemelere de  sanat ve hobi malzemelerinin önde gelen  markası Color Box destek oldu. Jotun da bu özel sokak sanatının tüm  boya malzemelerinin sponsorluğunu üstlendi. No More Lies’in Yapı Kredi bomontiada önündeki Ece Ticari Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim Hizmetlerine ait olan otopark binasına yapılan tasarım duvarını izlemek için gelen katılımcıları adeta yemyeşil İsviçre Alplerine doğru bir yolculuğa çıkardı. İkinci bir tuval ise etkinliğe İsviçre'den gelen henüz 12 yaşındaki genç sokak sanatçısı Matteo tarafından yapıldı.

 

İsviçre Günleri boyunca Türkiye’de bulunan İsviçre firmalarının stantları ziyaretçileri İsviçre yolculuğuna çıkardı. Mini İsviçre festival ziyaretçileri, İsviçre markalarını daha yakından tanırken, ünlü Raclette Peyniri gibi İsviçre spesiyalitelerinin tadını çıkardılar.

 

Ayrıca İsviçre folklorik müziğinin yer aldığı bir eğlence programı ve “İnek Boyama”, “Çikolata Atölyesi” “İnek Sağma”, “Çarkıfelek” ve resim yarışmaları gibi çocuk ve yetişkinleri eğlendiren etkinlikler neşe kattı. Radyo Power FM, üç festival günü boyunca   canlı yayın yaparak katılımcılara güzel bir müzik ziyafeti çekti.

 

  Mavi Bir Dünyada, Yeşil Bir Ekonomi” sloganı ile düzenlenen XVI. “İsviçre-Türkiye Ekonomik Forum”’u da geniş bir katılım ile gerçekleşti. İsviçre Büyükelçisi H.E Jean-Daniel Ruch ve Türkiye'de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ve sanal olarak 2030 Gündemi İsviçre Delegesi, Refah ve Sürdürülebilirlik Bölümü, Bölüm Başkan  Yardımcısı Markus Reubi’nin  yer aldığı açılış konuşmalarının ardından özel sektör, akademi ve sivil toplumdan  ana konuşmacı ve panelistlerin yer aldığı Ekonomik Forum'da gezegenimizin geleceği tartışıldı. 

 

İsviçre Günleri İstanbul 2022 kapsamında, İsviçre Yüksek Saatçilik Teknik Servis Hizmetlerinde, Uluslararası Yetkili ünvanı bulunan Tektaş Saatçilik ve Mücevher Grubu’nun düzenlediği “İsviçre Saatlerinin Bakım Yolculuğu” atölyesi, saat tutkunlarında yine heyecan yarattı.

 

İsviçre Günleri Istanbul 2022’nin bu seneki en büyük sürprizi ise iki özel konser oldu. İlk olarak İsviçre Caz Grubu “Bconnected” tüm Caz ve Blues severler için müthiş bir performans sergiledi. Daha sonraki günün akşamı Kariyer Saatleri etkinliğinden sonra 2020'de İsviçre Müzik Ödülleri'ne aday gösterilen ve İsviçre'nin en umut verici seslerinden biri olarak kabul edilen İsviçreli R&B şarkıcısı Naomi Lareine sahne aldı.

 

Yüzüncü yıl vesilesiyle ve Şişli Belediyesi'nin büyük desteğiyle İsviçre Günleri boyunca Yapı Kredi bomontiada Sanat Galerisi'nde Lozan sergisi sunuldu. Lozan sergisi de katılımcıların en beğenerek ve hayran kaldığı özel etkinlikler arasında iz bıraktı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir Cevap Yaz

Ulusal Haber Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *